
Zarówno protokoły zdawczo-odbiorcze mogą robić wszystkie osoby z dostępem do aplikacji. Mogą to być koordynatorzy floty, kierownicy biur terenowych lub projektów, a także użytkownicy pojazdów. System wspiera obsługę ról użytkowników, co oznacza że różne osoby mają różne poziomy dostępu. Przykładowo administrator systemu może wczytywać do protokołu zdjęcia z galerii telefonu, natomiast użytkownicy pojazdów zawsze muszą zrobić nowe.
Aplikacja obsługuje pliki tekstowe w formacie *.docx. Można wgrać do niej swój własny wzór umowy powierzenia pojazdu, jednak przedtem należy w jego treści umieścić tzw. “zmienne”. Chodzi o to, aby aplikacja wiedziała, w których miejscach ma automatycznie uzupełnić odpowiednią treść. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule pt. “Jak wgrać wzór polityki flotowej lub umowy powierzenia do podpisu?”
Elektroniczne potwierdzenie przekazania pojazdu ma taką samą moc prawną, jak pisemny protokół zdawczo-odbiorczy. Każdy dokument podpisany za pośrednictwem naszej aplikacji ma automatycznie dołączoną klauzulę, w której znajdują się najważniejsze dane podpisującej osoby, obraz graficzny jej podpisu oraz informację o dacie podpisania. Po podpisaniu nie można protokołu zmienić, ani go anulować.
Na jedno wydanie samochodu należy liczyć od 5 do 7 minut. Spisanie elektronicznego protokołu zdawczo-odbiorczego jest dużo szybsze, niż jego papierowego odpowiednika. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja sama uzupełnia dane pojazdu (numer rejestracyjny, marka, model, rok produkcji, przebieg, poziom paliwa), dane użytkownika (imię, nazwisko, typ i numer dokumentu, adres zamieszkania) oraz dane spółki, na którą jest zarejestrowany pojazd (nazwa, adres rejestrowy, NIP). Oprócz tego w aplikacji znajduje się pełna lista uszkodzeń ze stanem na dzień ostatniego protokołu, więc jeśli na samochodzie nie ma nowych szkód, to nie trzeba ich wpisywać do protokołu, bo zostaną doczytane same. Podobnie sprawa ma się ze zdjęciami pojazdu z zewnątrz (przód, tył, po przekątnych) oraz wewnątrz (kokpit, fotele, kanapa, bagażnik). Jeśli stan samochodu się nie zmienił, to wystarczy zaznaczyć wcześniej robione zdjęcia, aby pojawiły się na protokole.
Tak, ale w pewnym zakresie. Protokół zdawczo-odbiorczy w aplikacji Navifleet Manager zawiera te elementy, które zgodnie z dobrymi praktykami, muszą na nim być. Są to przede wszystkim Dane użytkownika pojazdu, dane firmy wydającej pojazd, dane pojazdu, spis wyposażenia, zdjęcia uszkodzeń oraz zdjęcia poglądowe. To, co można konfigurować w obrębie protokołu to tzw. “listy kontrolne”. Na protokole może być więcej niż jedna lista kontrolna, można je użyć do weryfikacji spiu wyposażenia, statusu czystości lub sprawności technicznej. Oprócz tego, do protokołu można wgrać swój logotyp, w zależności od tego, do jakiej spółki jest przypisany wydawany pojazd, na protokole wyświetli się jej logotyp.
Zapewniamy wsparcie powdrożeniowe prowadzone przez doświadczonego flotowca, który służy pomocą zarówno podczas onboardingu, jak i na każdym etapie użytkowania aplikacji.