Protokoły

Elektroniczne protokoły zdawczo-odbiorcze
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Papierowe protokoły nie działają. Naprawiliśmy je.
PROTOKÓŁ
PAPIEROWY
“Muszę ręcznie wpisać dane auta i użytkownika pojazdu”
“Muszę  ręcznie wpisać wszystkie uszkodzenia”
“Nie mam na protokole zdjęć samochodu”
“Muszę wydrukować dokumenty do podpisu”
“Muszę uzupełnić  Excela ze szkodami i historią przydziałów”
“Nie wszystkie protokoły do mnie nie docierają”
PROTOKÓŁ
NAVIFLEET
Dane pojazdu i kierowcy wypełniają się same”
Wcześniejsze uszkodzenia wczytują się automatycznie”
Zdjęcia pojazdu same wczytują się na protokół”
“Protokół, umowę i regulamin podpisuję na ekranie”
Historia użytkowania aktualizuje się sama”
Każdy problem natychmiast widzę w systemie”
Zobacz, jakie to jest proste
Elektroniczne protokoły zdawczo-odbiorcze to nowoczesna alternatywa dla swoich papierowych odpowiedników. Dzięki nim pozbędziesz się z biura sterty papierów, wyeliminujesz ryzyko pomyłki przy wypełnianiu dokumentów i ustandaryzujesz proces wydawania i przyjmowania aut.
Tak może wyglądać Twój następny protokół zdawczo-odbiorczy:
Protokół przekazania
samochodu osobowego
Zobacz
Protokół przekazania
samochodu dostawczego
Zobacz
Protokół przekazania
ciągnika siodłowego
Zobacz
Protokół przekazania
naczepy
Zobacz
Wydanie samochodu to dla mnie teraz bajka i oszczędzam masę czasu. Nie muszę umawiać się z użytkownikiem na konkretną godzinę, nie muszę ręcznie drukować i wypełniać dokumentów, a potem ich magazynować. Po prostu idę z nim do auta i robimy wszystko w locie.
Sebastian Brzuzy
Kierownik Magazynu i Zaopatrzenia
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Protokoły przekazania pojazdu
Zamień papierowe protokoły zdawczo-odbiorcze na pliki PDF ze zdjęciami. Elektroniczny protokół przekazania można sporządzić i podpisać na ekranie tabletu lub smartfona, a następnie wysłać do kierowcy na adres e-mail.
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Spisz protokół zdawczo-odbiorczy w 5 krokach!
1
DANE KIEROWCY
Wybierz pojazd, kierowcę, 
czas  i miejsce przekazania.
2
USZKODZENIA
Zweryfikuj zgłoszone uwagi, ewentualnie dodaj nowe
3
ZDJĘCIA POGLĄDOWE
Zrób zdjęcia pokazujące ogólny stan pojazdu
4
WYPOSAŻENIE
Zweryfikuj obecne
wyposażenie
5
PODPISY
Podpisz z kierowcą wszystkie dokumenty na ekranie.
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Szablony dokumentów do podpisu
Przy wydaniu samochodu możesz także podpisać pozostałe dokumenty z kierowcą. Wrzuć do aplikacji własny wzór umowy powierzenia pojazdu oraz wzór polityki flotowej, a aplikacja automatycznie wypełni je danymi i wygeneruje gotowy plik do podpisu
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Podpis elektroniczny
Nie musisz drukować sterty papierów tylko po to, aby je potem skanować i wrzucać na dysk. Zamiast tego Ty i kierowca zaakceptujecie treść wszystkich dokumentów jednym podpisem. Bez obaw, taki podpis jest tak samo ważny jak jego papierowy odpowiednik.
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Jak działa Tryb współpracy przy tworzeniu protokołu?
W procesie tworzenia protokołu mogą uczestniczyć różne osoby, które na różnych etapach uzupełniają i zatwierdzają określone informacje. Model wykorzystania tej funkcji zależy od Ciebie. Przykładowo, może wyglądać tak:
1
DRAFT
Samodzielnie rozpoczynasz draft protokołu w dogodnym dla siebie momencie.
2
FORMALNOŚCI
Użytkownik przychodzi po kluczyki. Załatwiacie wszystkie formalności w Twoim biurze.
3
KONTYNUACJA
Użytkownik sam idzie do samochodu zapoznaje się z jego stanem i podpisuje dokumenty w swojej aplikacji.
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Historia użytkowania
Każde wydanie i zwrot automatycznie tworzy wpis w historii użytkowania pojazdu. Dzięki temu w przyszłości z łatwością ustalisz kto w konkretnym czasie był jego kierowcą. W razie potrzeby szybko cofniesz się do dokumentów podpisanych zarówno przy wydaniu jak i zwrocie auta.
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Instrukcje flotowe
Instrukcje postępowania w różnych sytuacjach na drodze czy lista niezbędnych telefonów również nie jest potrzebna w formie papierowej. Możesz raz dodać te dokumenty do aplikacji, a każdy nowy użytkownik floty automatycznie zyska do nich dostęp.
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Nasi Klienci wyeliminowali papierologię:
W centrali
Koordynator floty na swoim telefonie robi protokoły wydania i zwrotu. Wszystkie informacje podane w protokole są natychmiast widoczne w aplikacji. Stosy segregatorów już są niepotrzebne.
W oddziałach
Kierownicy poszczególnych oddziałów, lub projektów sami wydają i przyjmują auta. Nikt nie musi prosić o dosłanie brakujących protokołów, a zespół floty w centrali zawsze zna stan aut.
W terenie
Użytkownicy pojazdów samodzielnie raportują stan samochodu przy rozpoczęciu i zakończeniu użytkowania. Aplikacja prowadzi ich krok po kroku i alarmuje zespół floty o nowych problemach.
Oni nam zaufali, Ty też możesz:
“Wreszcie i we flocie mamy do czynienia z krokiem ku digitalizacji. Polityka flotowa i wszelkie inne dokumenty papierowe mogą być zastąpione po prostu smartfonem. To działa, sprawdziłem.”
Piotr Litwin
Szef Działu Logistyki
"Zarządzam flotą 200 pojazdów na kilku oddziałach. Kierownicy robią wydania i zwroty na smartfonie, a ja mam wgląd w stan aut, nawet jak ich nie widzę na żywo."
Mariusz Krajewski
Doradca techniczny serwisu
“Myślę, że na każdym przekazaniu oszczędzam godzinę pracy.”
Piotr Litwin
Szef Działu Logistyki
TWOJE
LOGO
Chcesz sprawdzić, czy Tobie także możemy pomóc? Załóż konto, dodaj własne pojazdy i testuj bez zobowiązań przez 30 dni.
Nie wierz na słowo.
Przetestuj
Z nami nie kupujesz kota w worku. Przekonaj się, czy nasza aplikacja przyniesie Ci wartość. Załóż konto i testuj bez zobowiązań przez 30 dni.
Testuj bezpłatnie przez 30 dni
Wszystkie funkcje modułu Protokoły:
Elektroniczne protokoły przekazania pojazdu
Szablony dokumentów do podpisu
Podpis
elektroniczny
Tryb współpracy przy tworzeniu protokołu
Historia
użytkowania
Instrukcje
flotowe
Kontrola stanu pojazdów za pomocą zdjęć
Alarmy o zgłaszanych problemach
Obsługa wielu spółek
i form zatrudnienia
Własne logo
na protokole
Automatyczna wysyłka
protokołu do kierowcy
Historia zdjęć
z poprzednich protokołów
Protokoły tworzone przez kierowców w terenie
Historia podpisanych dokumentów
Zobacz pozostałe moduły:
INSPEKCJE
Okresowe raporty stanu technicznego floty
Zobacz
TERMINARZ
Pilnowanie najważniejszych terminów we flocie
Zobacz

FAQ

Kto może robić protokoły zdawczo-odbiorcze lub inspekcje?

Zarówno protokoły zdawczo-odbiorcze mogą robić wszystkie osoby z dostępem do aplikacji. Mogą to być koordynatorzy floty, kierownicy biur terenowych lub projektów, a także użytkownicy pojazdów. System wspiera obsługę ról użytkowników, co oznacza że różne osoby mają różne poziomy dostępu. Przykładowo administrator systemu może wczytywać do protokołu zdjęcia z galerii telefonu, natomiast użytkownicy pojazdów zawsze muszą zrobić nowe.

Jak dodać do aplikacji wzór regulaminu użytkowania i umowy powierzenia pojazdu?

Aplikacja obsługuje pliki tekstowe w formacie *.docx. Można wgrać do niej swój własny wzór umowy powierzenia pojazdu, jednak przedtem należy w jego treści umieścić tzw. “zmienne”. Chodzi o to, aby aplikacja wiedziała, w których miejscach ma automatycznie uzupełnić odpowiednią treść. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule pt. “Jak wgrać wzór polityki flotowej lub umowy powierzenia do podpisu?”

Czy podpis na ekranie jest tak samo ważny jak podpis fizyczny?

Elektroniczne potwierdzenie przekazania pojazdu ma taką samą moc prawną,  jak pisemny protokół zdawczo-odbiorczy. Każdy dokument podpisany za pośrednictwem naszej aplikacji ma automatycznie dołączoną klauzulę, w której znajdują się najważniejsze dane podpisującej osoby, obraz graficzny jej podpisu oraz informację o dacie podpisania. Po podpisaniu nie można protokołu zmienić, ani go anulować.

Ile trwa spisanie protokołu wydania pojazdu?

Na jedno wydanie samochodu należy liczyć od 5 do 7 minut. Spisanie elektronicznego protokołu zdawczo-odbiorczego jest dużo szybsze, niż jego papierowego odpowiednika. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja sama uzupełnia dane pojazdu (numer rejestracyjny, marka, model, rok produkcji, przebieg, poziom paliwa), dane użytkownika (imię, nazwisko, typ i numer dokumentu, adres zamieszkania) oraz dane spółki, na którą jest zarejestrowany pojazd (nazwa, adres rejestrowy, NIP). Oprócz tego w aplikacji znajduje się pełna lista uszkodzeń ze stanem na dzień ostatniego protokołu, więc jeśli na samochodzie nie ma nowych szkód, to nie trzeba ich wpisywać do protokołu, bo zostaną doczytane same. Podobnie sprawa ma się ze zdjęciami pojazdu z zewnątrz (przód, tył, po przekątnych) oraz wewnątrz (kokpit, fotele, kanapa, bagażnik). Jeśli stan samochodu się nie zmienił, to wystarczy zaznaczyć wcześniej robione zdjęcia, aby pojawiły się na protokole.

Czy można dostosować szablon protokołu zdawczo-odbiorczego do swoich potrzeb?

Tak, ale w pewnym zakresie. Protokół zdawczo-odbiorczy w aplikacji Navifleet Manager zawiera te elementy, które zgodnie z dobrymi praktykami, muszą na nim być. Są to przede wszystkim Dane użytkownika pojazdu, dane firmy wydającej pojazd, dane pojazdu, spis wyposażenia, zdjęcia uszkodzeń oraz zdjęcia poglądowe. To, co można konfigurować w obrębie protokołu to tzw. “listy kontrolne”. Na protokole może być więcej niż jedna lista kontrolna, można je użyć do weryfikacji spiu wyposażenia, statusu czystości lub sprawności technicznej. Oprócz tego, do protokołu można wgrać swój logotyp, w zależności od tego, do jakiej spółki jest przypisany wydawany pojazd, na protokole wyświetli się jej logotyp.

Zapewniamy wsparcie powdrożeniowe prowadzone przez doświadczonego flotowca, który służy pomocą zarówno podczas onboardingu, jak i na każdym etapie użytkowania aplikacji.